Internet Szczytno

Internet Ciechanów

Internet Mrągowo

Internet Przasnysz

Internet Morąg

Internet bezprzewowdowy

Internet bez limitów

Internet światłowodowy

 

Światłowodowy Internet bez limitów

Internet w oparciu o sieć nowej generacji

Tylko w Matcom Internet o prędkości do 100 Mb/s dostępny w wybranych lokalizacjach na terenie miasta Szczytno w technologii światłowód do domu (Fiber To The Home).

Światłowód jest to przewód, w którym nośnikiem danych nie są impulsy elektryczne, ale impulsy świetlne generowane przez lasery.

Światłowód do transmisji danych używany jest od lat 80-tych.

W Polsce od roku 2000 rozwija się prężnie sieć światłowodowa łącząca poszczególne miejscowości. Początkowo technologia wykorzystywana głównie przez dużych operatorów, dziś dostępna także dla operatorów lokalnych, takich jak nasza firma, dzięki czemu możemy świadczyć naszym klientom coraz lepsze usługi.

Fiber to the home – jest technologią polegającą na podłączeniu klienta do sieci bezpośrednio za pomocą światłowodu. Klient w domu posiada niewielkie gniazdko, do którego podłącza się specjalne urządzenie pozwalające podłączyć komputer za pomocą standardowego kabla do sieci komputerowej lub routera, aby cieszyć się szybkim bezprzewodowym Internetem w mieszkaniu.

Zalety technologii FTTH

 • bardzo duża teoretyczna przepustowość pobierania danych do klienta aż do 2,4 Gbit/s, prędkość jaką posiada klient zależna jest od wykupionego abonamentu,

 • małe czasy transmisji danych, co oznacza bezproblemowe korzystanie z połączenia przez Skype oraz gry on-line,

 • zminimalizowana ilość urządzeń aktywnych powoduje, że sieć działa bardziej niezawodnie,

 • duża odporność na zakłócenia elektromagnetyczne, burze nie powodują przerw w transmisji, (firma Matcom zaleca odłączanie wszystkich urządzeń zasilanych z sieci elektrycznej podczas silnych burz – po światłowodzie nic się nie uszkodzi ale po sieci elektrycznej już może),

 • stosowane przewody nie odbiegają wymiarami od kabli stosowanych do podłączania sieci komputerowej.

Bądź w kontakcie, wyszukuj informacje i kupuj online

 • pobieranie do 30 Mb/s, abonament 39 zł,

 • pobieranie do 60 Mb/s, abonament 44 zł,

 • pobieranie do 120 Mb/s, abonament 49 zł,

 • pobieranie do 250 Mb/s, abonament 69 zł,

 • brak limitu pobieranych danych,

 • niewymagana linia telefoniczna,

 • zestaw abonencki w ramach abonamentu,

 • instalacja od 1 zł.

 

button zamów

Powyższa oferta dotyczy miejscowości: Szczytno, Mrągowo, Ciechanów, Celestynów, Węgorzewo, Olsztyn, Nidzica i skierowana jest głównie do mieszkańców budynków wielorodzinnych. Oferta ma wyłącznie charakter orientacyjny i nie może być podstawą do zawierania umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych. W przypadku usług internetu w innych miejscowościach rekomendujemy skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego w większości ofert promocji „zamów”, który pozwoli na sprawdzenie zasięgu i ceny w innej lokalizacji.
Matcom - Internet bez limitów
ul. Stanisława Moniuszki 5
12-100 Szczytno
tel.: 089 624 99 99
infolinia: 801 520 053
Miejscowości w których świadczymy usługi:
Banie Mazurskie, Braniewo, Celestynów, Chorzele, Ciechanów, Dźwierzuty, Grom, Janowo, Jednorożec, Jedwabno, Korsze, Labuszewo, Lejkowo, Lipowiec, Maków Mazowiecki, Małdyty, Mikołajki, Miłki, Mława, Morąg, Mrągowo, Myszyniec, Nidzica, Olecko, Olsztyn, Olszyny, Ostróda, Pasym, Piecki, Pisz, Przasnysz, Romany, Rozogi, Ruciane Nida, Rydwągi, Ryn, Siemiatycze, Spychowo, Szczytno, Szeroki Bór Piski, Wawrochy, Węgorzewo, Wielbark, Żabi Róg
© Wszystkie prawa zastrzeżone 2018